Mesto Komárno zrekonštruovalo autobusovú stanicu


Dátum: 25.08.2021

Obrázok k aktualite Mesto Komárno zrekonštruovalo autobusovú stanicu
Mesto Komárno zrekonštruovalo autobusovú stanicu. Rekonštrukcia v hodnote 210.000 eur bola financovaná z projektu v rámci programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Maďarsko Interreg V-A, ktorého cieľom je podpora
cezhraničnej hromadnej dopravy, informoval primátor Komárna Béla Keszegh.
Vnútorná časť budovy je po rekonštrukcii bezbariérová, zastávky autobusových liniek dostali novú strechu. Pribudli koše na odpadky, lavičky i osvetlenie. Zrekonštruované boli aj dve zastávky na Petőfiho ulici a pri Parku M. R. Štefánika.

Z celkovej dotácie projektu milión eur bude okrem rekonštrukcie autobusovej stanice v Komárne a autobusovej stanice v maďarskom Komárome zakúpený aj nový autobus na elektrický pohon, ktorý bude premávať medzi Komárnom a Komáromom. Zakúpi ho maďarský partner projektu, spoločnosť Volánbusz.

Vďaka získanej dotácii mesto Komárno umiestnilo pred stanicou parkovací box pre bicykle, cestovanie teda bude pružne kombinovateľné. „Mestská hromadná doprava v Komárne je zdarma, vďaka tejto službe môže jedna rodina ušetriť aj niekoľko sto eur ročne,” povedal primátor.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu