Mesto Kežmarok začalo rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Sever


Dátum: 16.03.2020

Obrázok k aktualite Mesto Kežmarok začalo rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Sever
Mesto Kežmarok začalo v uplynulých dňoch rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Sever. V rámci revitalizácie tam pribudne viac ako 320 kusov zelene. Práce by mali ukončiť do konca mája. TASR o tom informoval Lórant Paugsch z oddelenia komunikácie a propagácie mesta Kežmarok.
Vo vnútrobloku medzi ulicami Pod lesom a Severná zrekonštruujú chodníky, pribudnú nové, taktiež verejné osvetlenie, detské ihriská, fitnes zóny, priestory pre posedenie, plochy pre kontajnery a drobná architektúra.
"Okrem toho dôjde k úprave terénu, zlomy budú nahradené plynulými rampovými systémami. Bude vysadených 26 stromov a približne 300 kríkov. Celá plocha prejde úplnou revitalizáciou," priblížil rozsah ďalších prác primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.
Všetky práce by podľa neho mali dokončiť do konca mája, aj keď drobné dokončovacie práce ešte možno budú pokračovať aj v júni. V budúcnosti má mesto v pláne postupne revitalizovať všetky vnútrobloky na sídliskách. Už teraz pracuje na štúdii na revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Juh v blízkosti materskej školy na ulici Kuzmányho.
Hlavným dodávateľom stavby je spoločnosť Cesty Košice. Celkový rozpočet je 533.268,64 eura, pričom mesto na projekt získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 506.605,21 eura z Integrovaného regionálneho operačného programu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
 
Zdroj : TASR

Skočiť na hlavné menu