Mesto B. Bystrica začalo stavať cyklomost cez R1, spojí centrum s Kráľovou


Dátum: 25.10.2022

Obrázok k aktualite Mesto B. Bystrica začalo stavať cyklomost cez R1, spojí centrum s Kráľovou
Mesto Banská Bystrica začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklomosta ponad rýchlostnú cestu R1 na Zvolenskej ceste. Most, na stavbu ktorého získala samospráva ako investor 3,1 milióna eur z eurofondov, by mal slúžiť verejnosti v septembri 2023.

Cyklomost, ktorý bude súčasťou cyklocesty Hušták – Kráľová, sa začne pri čerpacej stanici Tesco a smerovať bude ponad R1 až po predajňu automobilov na Zvolenskej ceste. Celková dĺžka mosta je 204 metrov a jeho šírka bude 3 až 3,5 metra.

"Aktuálne sa realizujú predprípravné stavebné práce, zameriavajúce sa na nevyhnutné kladenie inžinierskych sietí. V tejto súvislosti bude v dňoch od 25. októbra do 30. novembra uzatvorená Zvolenská cesta od križovatky s odbočkou k spoločnosti Slovak Parcel Service po objekt predajne Hyundai," uviedol pre TASR vedúci oddelenia implementácie projektov na Mestskom úrade v Banskej Bystrici Vladimír Brieda. Zároveň bude v tejto lokalite uzatvorený výjazd na R1. Vjazd bude povolený len pre vozidlá MHD a prímestskú autobusovú dopravu.

Podľa obchodného riaditeľa zhotoviteľskej spoločnosti Ingsteel Juraja Škorváneka do konca novembra 2022 plánujú zrealizovať špeciálne zakladanie pre piliere mostu a v decembri sa začne robiť betónový základ stavby. "Oceľová konštrukcia mosta sa vyrobí v našej dielni, kde bude po častiach zložený a v apríli 2023 sa začne jeho samotná montáž na stavbe," doplnil.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu