Medzi Nižnou Hutkou a Slanským Novým Mestom začali s rekonštrukciou cesty


Dátum: 14.04.2023

Obrázok k aktualite Medzi Nižnou Hutkou a Slanským Novým Mestom začali s rekonštrukciou cesty
Stavebné práce sa v týchto dňoch začínajú na rekonštrukcii cesty druhej triedy II/552 medzi obcami Nižná Hutka a Slanské Nové Mesto v okrese Košice-okolie. Vodiči by sa počas opravy mali pripraviť aj na čiastočné dopravné obmedzenia.

Vybrané rekonštruované úseky majú celkovú dĺžku zhruba 16,5 kilometra. Dielo v hodnote takmer 2,5 milióna eur bez DPH realizuje pre Košický samosprávny kraj (KSK) spoločnosť Eurovia SK. "Doprava bude vedená vždy minimálne v jednom pruhu a po etapách. Bude riadená svetelnou signalizáciou a dočasným dopravným značením," informovala v piatok hovorkyňa spoločnosti Simona Tančáková.

Opravy sa podľa nej začnú v obci Nižná Hutka a budú pokračovať cez obce Nižná Myšľa, Bohdanovce, Rákoš, Slanec až po Slanské Nové Mesto. V rámci stavebných prác sa na úsekoch cesty s najpoškodenejším povrchom a tam, kde je potrebná hĺbková rekonštrukcia jednotlivých vrstiev vozovky, obnoví kryt vozovky. V obciach Nižná Myšľa, Bohdanovce, Slanec a Slanské Nové Mesto zastabilizujú cestné teleso. Modernizácia komunikácie bude pred obcou Rákoš zahŕňať aj zosilnenie krajnice, v obci Bohdanovce aj úpravu odvodnenia. V Nižnej Hutke a Bohdanovciach zrekonštruujú dva mosty, cez ktoré cesta II/552 prechádza. Okrem toho upravia v obciach aj spolu šesť autobusových zastávok.

"Rekonštrukcia zastávok bude pozostávať z úpravy zastávkových pruhov s novou konštrukciou vozovky a z vybudovania nástupíšť vrátane odvodnenia. Osadíme tiež bezpečnostné prvky pre nevidiacich a na nástupištiach zrealizujeme bezbariérovú úpravu nástupných hrán," priblížila Tančáková.

Rekonštrukciu financuje KSK z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku príprava projektu prebiehala niekoľko rokov a ide o jednu z dopravne najvýznamnejších ciest v kraji. "Táto prvá etapa prác sa dotkne celkovo šiestich obcí, výsledkom bude ich kvalitnejšie dopravné napojenie na okresné mestá, zlepšenie napojenia regiónu na medzinárodnú cestnú sieť aj zvýšenie mobility a dostupnosti," uviedol.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu