Materská škola na Robotníckej ulici v Krompachoch prešla rozsiahlou obnovou


Dátum: 27.08.2020

Obrázok k aktualite Materská škola na Robotníckej ulici v Krompachoch prešla rozsiahlou obnovou
Materská škola na Robotníckej ulici v meste Krompachy prešla rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá trvala jeden školský rok. Pre TASR to uviedla primátorka mesta Iveta Rušinová s tým, že obnovili vonkajšie aj vnútorné priestory školy, pristavili jedno podlažie a v jej blízkosti vzniklo aj detské dopravné ihrisko.
      „Rozpočtové náklady na celkovú rekonštrukciu materskej školy aj s dopravným ihriskom sú vo výške 356.000 eur. Nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie predstavuje 258.000 eur a zvyšok poskytlo mesto,“ doplnila primátorka. Práce na rekonštrukcii materskej školy začali v septembri minulého roka, pričom v týchto dňoch finišujú úpravy jej vnútorných priestorov, aby do nej mohli deti nastúpiť už 2. septembra.
      Ako ďalej priblížila Rušinová, v materskej škole obnovili priestory na dolnom podlaží a nad ním pristavili nové poschodie s jedálňou, spálňou a herňou, čím sa jej kapacita zvýšila na 50 miest. V tomto školskom roku podľa primátorky do nej nastupuje 43 detí. Objekt ďalej zateplili, upravili vonkajšie priestory a v jeho blízkosti dobudovali detské dopravné ihrisko a ihrisko pre deti materskej školy.
 
Zdroj: TASR

mš

mš2

Skočiť na hlavné menu