Martin získal finančný príspevok 1,83 milióna eur na rozvoj cyklodopravy


Dátum: 01.08.2018

Obrázok k aktualite Martin získal finančný príspevok 1,83 milióna eur na rozvoj cyklodopravy
Mesto Martin získalo od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR nenávratný finančný príspevok vo výške 1,83 milióna eur na rozvoj cyklodopravy. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

Vďaka príspevku pribudne podľa martinského primátora Andreja Hrnčiara cyklotrasa, ktorá prepojí Martin s Vrútkami. "K cyklotrasám v meste už čoskoro pribudne úsek od Pltníkov po pravej strane nábrežia rieky Turiec, popod cestu I/18, až po koniec gaštanovej aleje a ku križovaniu s cestou III/018242. S pokračovaním cez novú lávku na ľavý breh Turca až ku križovatke Matušovičovského a Čachovského radu vo Vrútkach," uviedol martinský primátor s tým, že plánovaná obojsmerná cyklotrasa bude spĺňať najmodernejšie štandardy, čo sa týka povrchu, označenia i osvetlenia.

Celkový rozpočet projektu je 1,93 milióna eur, pričom mesto sa na spolufinancovaní bude podieľať piatimi percentami z oprávnených výdavkov (96.586 eur). "Spolufinancovanie schválili, spolu s inými neoprávnenými výdavkami, ktoré môže vzniknúť pri realizácii, poslanci mestského zastupiteľstva v Martine už v decembri 2017. Okrem samotnej cyklotrasy bude vybudovaných aj niekoľko oddychových zón a altánok s mobiliárom. Práce na cyklotrase by sa mali začať už na jar budúceho roka a podľa harmonogramu projektu by mali byť ukončené do októbra 2020," doplnila Kalmanová.

 "Rozvoj cyklodopravy v Martine je súčasťou našich strategických dokumentov a aj občania ho dlhodobo v prieskumoch verejnej mienky považujú za prioritu. Preto som nesmierne rád, že sme dostali možnosť významne predĺžiť už existujúcu cyklotrasu a potvrdiť tak svoje postavenie lídra v oblasti cyklodopravy a udržateľnej mobility na Slovensku," dodal Hrnčiar.

Zdroj:TASR
Skočiť na hlavné menu