MARTIN: Rekonštrukcia chodníkov na Robotníckej ulice bude stáť približne 175-tisíc eur


Dátum: 04.10.2023

Obrázok k aktualite MARTIN: Rekonštrukcia chodníkov na Robotníckej ulice bude stáť približne 175-tisíc eur
Vo štvrtok 14. septembra sa začalo s realizáciou stavebných úprav na chodníkoch ulice Robotnícka v úseku od križovatky OMV k železničnému priecestiu. Práce sú naplánované do 15. decembra 2023 a budú stáť 174 900 eur. Mesto bolo pri tejto rekonštrukcii úspešné pri žiadosti o dotáciu vo výške takmer 125 000 € z Ministerstva vnútra.
 
1
 
 
 
Rozbité chodníky pred prevádzkami na ulici Robotnícka medzi železničným priecestím a čerpacou stanicou OMV, ktorá je jednou zo spojníc najdôležitejších križovatiek v centre mesta s obchvatom, budú minulosťou. Rokmi opotrebovaný asfalt nahradí chodník z betónovej dlažby v pôvodných rozmeroch o celkovej dĺžke 250, 86m. Od asfaltovej vozovky bude chodník oddelený novým cestným obrubníkom. Na chodníkoch budú vybudované celkovo štyri bezbariérové úpravy pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie. Uvedená úprava sa bude taktiež nachádzať aj v trase priechodu cez miestnu komunikáciu Kráčiny. A samozrejmosťou bude nasvietenie novými LED svietidlami. 

„Som veľmi rád, že konečne začíname s rekonštrukciou jedného z najproblematickejších úsekov v našom meste. Verím, že po našej oprave skoro pribudne aj rekonštrukcia priľahlého železničného priechodu, pri ktorej by už malo byť spustené verejné obstarávanie na realizátora stavby,“ priblížil primátor mesta Martin Ján Danko.


Rozpočet stavby bol stanovený na 174 900 eur. Mesto bolo aj pri tejto rekonštrukcii úspešné pri žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky prostredníctvom Operačného programu Ľudské zdroje vo výške 124 616, 25 eura. Zostávajúcu sumu bude mesto financovať z vlastných zdrojov.
 
 
 

Skočiť na hlavné menu