Malacky získali za posledných šesť rokov z eurofondov viac ako 9 miliónov eur


Dátum: 22.10.2021

Obrázok k aktualite Malacky získali za posledných šesť rokov z eurofondov viac ako 9 miliónov eur

Malacky získali od roku 2015 z eurofondov viac ako 9 miliónov eur. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke. „Mesto je v posledných rokoch veľmi úspešné pri získavaní financií z externých zdrojov (eurofondy, štátne dotácie, sponzorské príspevky). Od roku 2015 sme len z eurofondov získali viac ako 9 miliónov eur," uvádzajú Malacky. Oficiálne sa tieto zdroje nazývajú štrukturálne fondy a sú rozdelené do viacerých programov. „V Malackách máme najčastejšie dotácie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu," dodáva mesto.

Súčasné vedenie mesta, ktoré nastúpilo koncom roka 2015, dokončilo eurofondové projekty, rozbehnuté za predchádzajúceho vedenia - revitalizácia dvoch zón na sídlisku Juh, rekonštrukcia autobusovej stanice s Nádražnou ulicou, výstavba kanalizácie a rozšírenie materskej školy na Štúrovej. „Mesto získalo aj ďalšie financie z envirofondu (nová fasáda a zateplenie CVČ, elektromobily pre mestskú políciu a mestský úrad, zberové a zametacie vozidlo pre Tekos, technológia kompostovania, zateplenie MŠ na Jána Kollára), Audiovizuálneho fondu (modernizácia premietacej techniky v kine), od spoločnosti Pozagas (rekonštrukcia MŠ na Jána Kollára, oprava chodieb ZŠ Záhorácka, zateplenie vilky ZŠ Dr. J. Dérera atď.) aj od štátu (športová aréna)," vymenovala samospráva.

Ako dodali Malacky, na Dérerke sa vďaka dotácii od ministerstva školstva postavila nová telocvičňa a pri výstavbe multifunkčného ihriska v areáli školy pomohla dotácia od úradu vlády. Veľa investícií do mesta smeruje aj z Bratislavského samosprávneho kraja (oprava ciest, budova gymnázia, budova nemocnice). „Samozrejme, vo veľkom investuje zo svojich vlastných zdrojov aj samospráva - cesty, chodníky, parkoviská, modernizácia škôl a škôlky, postupná oprava detských ihrísk, verejné osvetlenie, kúpa pozemkov pre športovú arénu, s podobne," doplnilo mesto.

Najnovším príspevkom z eurofondov je 489-tisíc eur na podporu opatrovateľskej starostlivosti pre Mestské centrum sociálnych služieb. Vďaka tomu sa posilní domáca opatrovateľská služba prostredníctvom stabilizácie platov a personálneho stavu opatrovateliek. „Rovnako treba spomenúť aj rekonštrukciu a prístavbu rehabilitačného strediska Vstúpte, na ktorej mesto spolupracuje a na ktorú Vstúpte získalo z eurofondov 432 958 eur," uzavreli Malacky.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu