Malacky získali 2,6-miliónovú dotáciu na výstavbu kompostárne


Dátum: 09.06.2022

Obrázok k aktualite Malacky získali 2,6-miliónovú dotáciu na výstavbu kompostárne
Na vybudovanie mestskej kompostárne získali Malacky od Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR dotáciu vo výške 2,6 milióna eur. Správu zverejnil na sociálnej sieti primátor okresného mesta Juraj Říha.

"Kompostáreň umožní vyrábať štiepku a ekologicky spracúvať zelený odpad z malackých domácností. Súčasťou budú aj dva veľké hygienizačné biodomy na spracovanie kuchynského odpadu, ktorými minimalizujeme prípadný pach, a hlavne nebudeme odkázaní pri spracovaní na externé firmy," uviedol primátor. Verí, že prevádzkou kompostárne sa v meste zvýši miera separácie zeleného odpadu natoľko, aby sa stabilizovali aj samotné poplatky za odpad pre obyvateľov.
Kompostáreň má vyrásť na mieste bývalých vodární pri vjazde do Malaciek z Plaveckého Štvrtka. Pozemky na tento účel získalo mesto do svojho majetku. Na zhotoviteľa výstavby vypíše samospráva verejné obstarávanie.

Mesto sa o dotáciu envirorezortu na kompostáreň uchádzalo opakovane. Po prvej, neúspešnej žiadosti projekt prepracovalo a v polovici minulého roka o dotáciu opätovne požiadalo.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu