Lučenec zrekonštruoval materskú školu na Rúbanisku II za viac ako 900-tisíc eur


Dátum: 19.03.2021

Obrázok k aktualite Lučenec zrekonštruoval materskú školu na Rúbanisku II za viac ako 900-tisíc eur

V Lučenci zrekonštruovali budovu materskej školy na sídlisku Rúbanisko II. za viac ako 900-tisíc eur. Ako pre agentúru SITA uviedol Ján Šnúrik z kancelárie primátorky, samospráva získala na realizáciu nenávratný príspevok 869 532,43 eura v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia a mesto zabezpečilo vlastné zdroje vo výške päť percent, teda 45 764,86 eura.

„Som rada, že sa nám podarilo získať finančné prostriedky a zrekonštruovať školské zariadenie v lokalite najväčšieho sídliska mesta. V areáli materskej školy ešte pokračujeme v dokončovacích prácach, ktoré nie sú súčasťou projektu. Deti by sa mali opäť vrátiť do svojej škôlky 2. septembra. V našich prioritách pokračujeme. Žiadame cez operačné programy nenávratné finančné príspevky na rekonštrukciu ďalšej materskej školy, ktorej sme zriaďovateľom,“ povedala primátorka Alexandra Pivková.

Budova škôlky na Rúbanisku II/39 bola uvedená do prevádzky v 70. rokoch minulého storočia. Tvoria ju dva dvojpodlažné objekty - pavilón materskej školy a pavilón detských jaslí, ktoré sú vzájomne prepojené jednopodlažným hospodárskym pavilónom. Zámerom mesta Lučenec bolo rekonštrukciou pôvodného objektu stavebnými úpravami dospieť k zvýšeniu kvality poskytovaných služieb v oblasti vzdelávania detí predškolského veku.

Práce na znížení energetickej náročnosti sa začali v júli 2020 a trvali do januára 2021. Materská škola bola počas rekonštrukcie zatvorená a deti ešte navštevujú iné materské školy v Lučenci. Mesto Lučenec je zriaďovateľom a prevádzkovateľom piatich predškolských zariadení a ďalšie dve zariadenia sú súčasťou základných škôl.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu