Lučenec do rekonštrukcie ciest investuje takmer 3,8 milióna eur


Dátum: 16.01.2022

Obrázok k aktualite Lučenec do rekonštrukcie ciest investuje takmer 3,8 milióna eur
Samospráva Lučenca pripravuje na rok 2022 rozsiahlu rekonštrukciu ciest, chodníkov i parkovísk. Preinvestovať plánuje takmer 3,8 milióna eur, opravy bude financovať z vlastného rozpočtu aj z fondov Európskej únie. Mesto o tom informovalo na svojej oficiálnej webstránke.

"Cieľom realizácií je kladením nového asfaltu zlepšiť prevádzkovú spôsobilosť krytov ciest a predĺžiť životnosť zabránením vplyvu porúch na nižšie položených vrstvách vozoviek. Opravovať a rekonštruovať sa v Lučenci budú nielen cesty, ale aj chodníky, parkovacie miesta, nástupištia, osvetlenia, koridory pre peších," priblížila samospráva.

Medzi finančne najnákladnejšiu bude patriť rekonštrukcia Ulice Ladislava Novomeského za približne 560.000 eur. Za 420.000 eur bude opravená Ulica Boženy Nemcovej, v priestore pred železničnou stanicou na Ulici Kpt. Nálepku chystá mesto za vyše 450.000 eur rozširovanie nástupíšť a modernizáciu záchytných parkovísk.

K významným investíciám bude patriť i oprava cesty na ulici Martina Rázusa za približne 310.000 eur, ďalších vyše 220.000 eur plánuje mesto investovať do rekonštrukcie chodníkov a parkovísk na tejto ulici. Parkoviská a komunikácie bude mesto rekonštruovať aj na sídliskách Rúbanisko II a III, opravovať sa budú aj cesty na uliciach L. N. Tolstého, J. Jiskru či M. J. Lermontova. Celkovo má samospráva pre rok 2022 pripravených dvadsiatku veľkoplošných opráv miestnych komunikácií.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu