Liptovský Mikuláš získal z IROP takmer pol milióna na revitalizáciu nábrežia


Dátum: 24.06.2019

Obrázok k aktualite Liptovský  Mikuláš získal z IROP takmer pol milióna na revitalizáciu nábrežia
Pol milióna eur získalo mesto Liptovský Mikuláš z eurofondov na projekt revitalizácie vnútrobloku na sídlisku Nábrežie Dr. Aurela Stodolu. Pôjde o obnovu verejnej zelene, budovanie parkových chodníkov a trás pre peších. Pribudnú tiež plochy pre relax a hru detí.

Primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč priblížil, že za získané peniaze chcú skultúrniť rozsiahle územie, ktoré sa nachádza medzi objektom Matice slovenskej a riekou Váh. „Západnú stranu ohraničuje miestna komunikácia, bytovka. Východnú stranu záujmového územia vymedzujú tiež chodníky, cesty a bytovky," konkretizoval.

Projekt rieši rekonštrukciu existujúcich chodníkov. Hlavné komunikačné trasy pre peších ostávajú nezmenené. V severnej časti je zakomponovaný kopec na sánkovanie a plochy určené pre výsadbu okrasných rastlín. V južnej časti územia pribudnú k existujúcemu detskému ihrisku športové aktivity formou viacúčelového ihriska a exteriérové fitnes prvky.

 „Celé územie je doplnené mobiliárom určeným na posedenie a komunikáciu obyvateľov. Vďaka financiám sa zrevitalizuje väčšina pôvodných spevnených aj nespevnených plôch. Lokalita si zachová svoj výraz aj funkciu, rozšíri sa však o nové atraktívne prvky," vysvetlila Jana Kormaníková z mestského úradu s tým, že územie bude bezpečnejšie a ponúkne vyššiu kvalitu života.

Z Integrovaného regionálneho operačného programu získalo mesto na realizáciu projektu 475.000 eur. Spoluúčasť radnice predstavuje päť percent.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu