LEVOČA: Zrekonštruovanú autobusovú stanicu chcú pre verejnosť otvoriť v tomto mesiaci


Dátum: 06.06.2022

Obrázok k aktualite LEVOČA: Zrekonštruovanú autobusovú stanicu chcú pre verejnosť otvoriť v tomto mesiaci

Zrekonštruovanú a zmodernizovanú autobusovú stanicu v Levoči by mali pre verejnosť sprístupniť približne v polovici júna. S prácami na obnove začali vlani v septembri, pôvodne na ňu malo ísť 100-tisíc eur z nenávratného finančné príspevku a rozpočtu mesta. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol primátor Levoča Miroslav Vilkovský, nárast cien materiálov ovplyvnil aj tento projekt, investičná akcia sa napokon predražila o 20-tisíc eur, ktoré mesto uhradilo zo svojho rozpočtu.

Mesto získalo na projekt „Rekonštrukcia a modernizácia autobusovej stanice v Levoči“ príspevok v rámci výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorú vyhlásilo občianske združenie MAS LEV. Levoča sa podieľala na realizácií projektu päťpercentným spolufinancovaním.

Budova prešla celkovou rekonštrukciou aj dispozičnými zmenami. V rámci projektu budovu zateplili, vymenili na nej okná, zrekonštruovali sociálne zariadenia, kde sa vytvoril priestor aj pre imobilných. Nové sú podľa mesta aj povrchové úpravy, vnútorné rozvody elektriny, vodovod a kanalizácia. Objekt je monitorovaný kamerovým systémom. „Budova už vyzerala veľmi zle. Teraz je tam aj zázemie pre vodičov autobusov, tiež zázemie napríklad na vybavenie si čipových kariet. Pribudla elektronická tabuľa s cestovným poriadkom, ktorá budú zobrazovať aj prípadné meškanie spojov,“ dodal Vilkovský. Vo vnútri sú umiestnené nové lavičky, vstup je bezbariérový. Okolo budovy sa realizovala aj nová asfaltová povrchová úprava.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu