Levice: Nemocnica otvorila nový urgentný príjem


Dátum: 11.11.2021

Obrázok k aktualite Levice: Nemocnica otvorila nový urgentný príjem
Nemocnica Agel Levice otvorila vo štvrtok nový urgentný príjem. Jeho výstavba sa začala v novembri 2019 a bola spolufinancovaná Európskym fondom regionálneho rozvoja z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celkové finančné náklady predstavujú 6,647 milióna eur, nemocnica sa na financovaní podieľala desiatimi percentami, informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Stavba pozostávala z troch stavebných objektov – centrálneho urgentného príjmu, rekonštruovaných priestorov pracoviska centrálnej sterilizácie, zateplenia celej budovy a vybudovania nového výťahu. „Súčasťou nového centrálneho príjmu je recepcia, kompletné diagnostické pracovisko s dvomi digitálnymi RTG prístrojmi, nechýba CT a USG prístroj a mamograf,“ povedal Miloš Brtko, manažér prevádzkového odboru levickej nemocnice. Urgentný príjem má internú, neurologickú, všeobecnú chirurgickú a traumatologickú ambulanciu, zákrokovú sálu, sedem expektačných lôžok a zázemie pre personál.  Vybudovaný je samostatný príjazd pre vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci a samostatný vstup pre verejnosť.

Vybudovaním urgentného príjmu dosiahne nemocnica vyššiu komplexnosť, vysokú kvalitu a lepší manažment pacienta pri poskytovaní neodkladnej zdravotnej starostlivosti, tvrdí Belanský. Výsledkom by malo byť aj zlepšenie medicínskych ukazovateľov, doby hospitalizácie a využitie akútnych lôžok pre pacientov.

Nemocnica Agel Levice je jedna z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji, jej spádovú oblasť tvorí vyše 160.000 ľudí. Aktuálne prevádzkuje 19 ambulancií typu špecializovaná ambulantná starostlivosť, ambulanciu urgentného príjmu prvého typu, dve ambulancie ústavnej pohotovostnej služby (pediatria, gynekológia) a ambulantnej pohotovostnej služby (pre dospelých a pre deti a dorast). Celkovo má nemocnica k dispozícii 315 lôžok. V zdravotníckom zariadení aktuálne pracuje takmer 600 zamestnancov. 


 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu