Kremnica získala na novú kompostáreň dotáciu viac ako 2,7 milióna eur


Dátum: 07.11.2022

Obrázok k aktualite Kremnica získala na novú kompostáreň dotáciu viac ako 2,7 milióna eur
Mesto Kremnica v okrese Žiar nad Hronom získalo na výstavbu novej kompostárne dotáciu vo výške viac ako 2,7 milióna eur. Zhodnocovať sa tu bude aj odpad z okolitých obcí. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informuje samospráva.

Nová kompostáreň má vyrásť na mieste súčasného kompostoviska v blízkosti železničnej stanice, doba realizácie je odhadovaná na 11 mesiacov. Samospráva na projekt získala nenávratný finančný príspevok vo výške vyše 2.730.700 eur, ďalších takmer 144.000 eur bude predstavovať spolufinancovanie mesta.

"Na ploche kompostárne budú zhodnocované odpady podľa Katalógu odpadov. Pôjde o biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad a parkov, vrátane odpadov z cintorínov, ďalej biologicky rozložiteľný kuchynský a reštauračný odpad," priblížila samospráva.

Okrem mesta Kremnica má kompostáreň slúžiť aj pre okolité obce. Zhodnocovať sa tu bude biologicky rozložiteľný komunálny odpad z obcí Krahule, Kopernica, Nevoľné, Kremnické Bane, Kunešov, Dolná Ves, Lúčky, Bartošova Lehôtka či Horná Ves.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu