Krakovany: Obec sa chystá na obnovu svojho kultúrneho domu


Dátum: 29.01.2022

Obrázok k aktualite Krakovany: Obec sa chystá na obnovu svojho kultúrneho domu
Obec Krakovany pri Piešťanoch sa chystá na obnovu svojho kultúrneho domu. Bol podľa slov starostu Františka Klinovského postavený v 70. rokoch minulého storočia a potrebuje zásah v podobe zateplenia, opravy elektroinštalácie, kúrenia, výmeny okien a ďalších prác.

Obec našla prostredníctvom verejného obstarávania  dodávateľa prác – galantskú spoločnosť Stavomal. Rozpočet na projekt je 482.000 eur bez DPH. Pri financovaní počíta s päťpercentnou účasťou z obecného rozpočtu, na peniaze na obnovu si podala žiadosť do grantovej schémy Európskej únie – operačného programu Kvalita životného prostredia. „Podobne sme získali prostriedky na obnovu našej materskej školy,“ povedal starosta pre TASR. Okrem projektu na zníženie energetickej náročnosti budovy chcú v Krakovanoch súčasne vo vlastnej réžii zušľachtiť interiér kultúrneho domu. „Vymeníme podlahy, vnútorné obklady stien, opravíme a zmodernizujeme javisko,“ povedal Klinovský.

Kultúrny dom je v obci permanentne využívaný obyvateľmi. „Máme tu niekoľko skupín folkloristov, chodí sa tam cvičiť na dennej báze, funguje knižnica. K tomu spoločenské a kultúrne podujatia vrátane našich najznámejších folklórnych slávností,“ doplnil starosta.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu