Krajské mestá a VÚC sa môžu uchádzať o eurofondy vo výške 8 miliónov eur


Dátum: 15.12.2020

Obrázok k aktualite Krajské mestá a VÚC sa môžu uchádzať o eurofondy vo výške 8 miliónov eur
Krajské mestá a vyššie územné celky (VÚC) sa môžu uchádzať o finančné prostriedky v celkovej výške osem miliónov eur. Pôjdu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Určené budú na nákup ochranných pomôcok a zabezpečenie materiálno-technického vybavenia slúžiaceho na ochranu zdravia obyvateľov Slovenska. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Spresnila, že o príspevok môžu žiadať VÚC a krajské mestá, ktoré vytvárajú podmienky na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a v maximálnej miere prispievajú k ochrane verejného zdravia. Čiže podľa rezortu zdravotníctva zabezpečujú napríklad dezinfekciu verejných priestranstiev a ochranné prostriedky hlavne pre sociálne slabších a vylúčených spoluobčanov či vlastných pracovníkov napríklad v rámci klientskych centier.

"Potrebu intervencie do preventívnych opatrení podporuje aj skutočnosť, že ide o mestské územia, kde sa najviac sústreďuje diagnostikovanie podozrivých na COVID-19, s čím je spojené vyššie riziko šírenia tejto choroby oproti iným oblastiam krajiny," upozornil minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Maximálna výška príspevku na jeden projekt závisí od jeho typu. Na projekt v menej rozvinutom regióne je stanovená maximálna výška 1,1 milióna eur a na projekt v rámci rozvinutejšieho regiónu, kam patrí územie Bratislavského kraja, môže ísť z eurofondov maximálne 970.000 eur.

Žiadatelia môžu predložiť projekt v troch termínoch, pričom posledný dátum na predloženie žiadosti je 31. marca 2021.


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu