Košický kraj ukončil rekonštrukciu cesty medzi Moldavou nad Bodvou a Jasovom za viac ako milión eur


Dátum: 30.12.2021

Obrázok k aktualite Košický kraj ukončil rekonštrukciu cesty medzi Moldavou nad Bodvou a Jasovom za viac ako milión eur

Košický samosprávny kraj (KSK) ukončil v tomto roku prvú etapu rekonštrukcie cesty medzi Moldavou nad Bodvou a Jasovom. V rámci nej zrekonštruovali úsek v dĺžke takmer osem kilometrov za viac ako milión eur. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková. Druhá etapa rekonštrukcie, v rámci ktorej prechádza opravou úsek medzi Jasovom a Malou Idou, by mala byť dokončená do konca budúceho roka. Projekt financuje Košický samosprávny kraj z Integrovaného regionálneho operačného programu. Náklady na rekonštrukciu sú spolu 3,2 milióna eur.

„Tento projekt rekonštrukcie je najväčším, aký v tomto období realizujeme v okrese Košice - okolie, týka sa siedmich obcí a mesta. Je pre nás dôležitý aj preto, že v tomto regióne je v rámci kraja najhorší stav ciest. Posledných päť mesiacov boli na tomto úseku dočasné dopravné obmedzenia, odmenou pre vodičov je kompletne zrekonštruovaná vozovka. V tomto roku sme začali aj s druhou etapou, ktorá je však technicky náročnejšia. V rámci nej prechádzajú rekonštrukciou tri mosty a križovatka v Malej Ide je prebudovaná na kruhový objazd. S prácami v okrese Košice - okolie preto nekončíme, pokračovať budú v budúcom roku,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Najväčším problémom v rámci prvej etapy rekonštrukcie bola vozovka, v rámci prác preto lokálne opravili podložie a upravili krajnice. Súčasťou rekonštrukcie bola aj oprava priepustov a obnovenie záchytných zariadení. Obyvatelia sa môžu tešiť aj zo zrekonštruovaných autobusových zastávok, doplnených nástupíšť, chodníkov a priechodov pre chodcov s osvetlením. Celkovo prešli rekonštrukciou tri autobusové zastávky, a to v Jasove a v časti obce Debraď – Hatiny. Realizáciou projektu sa tak zvýšila bezpečnosť a komfort nielen vodičov, ale aj chodcov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu