KOŠICE: V utorok pribudne v mestskej časti Sever ďalšia zmodernizovaná zastávka


Dátum: 02.05.2023

Obrázok k aktualite KOŠICE: V utorok pribudne v mestskej časti Sever ďalšia zmodernizovaná zastávka
Košičania využívajúci MHD dostanú od utorka do predčasného užívania ďalšiu zrekonštruovanú zastávku Okresný úrad v smere k Amfiteátru v mestskej časti Sever. Tá je súčasťou II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach, v rámci ktorej sa od marca do mája rekonštruuje poltucet zastávok MHD. Na sociálnej sieti o tom informovalo mesto Košice.

Na zastávke bol osadený autobusový prístrešok, pribudol aj označník s informačnou tabuľou o príchodoch autobusov a taktiež lavičky a vodorovné dopravné značenie. V rámci II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce na poslednej zastávke – Okresný úrad v smere na Mier. Stavbári by ju mali dokončiť budúci týždeň, dovtedy by mali v tomto úseku trvať aj dopravné obmedzenia spočívajúce v zúžení premávky do jedného jazdného pruhu.

Doposiaľ sa odovzdali do predčasného užívania aj zrekonštruované zastávky Nová nemocnica, Považská v smere k Hlavnej pošte a Ružová, OC Galéria v smere ku Krajskému súdu. Okrem toho sa zastávky na Staničnom námestí vo všetkých štyroch smeroch na Námestie Maratónu mieru, Mlynskú baštu, Námestie osloboditeľov a Palackého, ako aj na Belehradskej ulici na sídlisku Ťahanovce v smere do centra doplnili o informačné tabule o príchodoch autobusov.

Investícia za viac ako 510-tisíc eur je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu. Okrem eurofondov prispel na tento projekt aj štátny rozpočet, zvyšok peňazí predstavujú vlastné finančné zdroje mesta. Mesto Košice chce aj naďalej pokračovať s modernizáciou zastávok MHD. Za uplynulé štyri roky sa ich zmodernizovalo 29, ku ktorým teraz pribudne ďalší poltucet. V pláne je aj ďalšia etapa ich modernizácie v mestských častiach Sever, Dargovských hrdinov, Sídlisko KVP, Juh a Staré Mesto. Konkrétny termín realizácie ďalších rekonštrukcií bude závisieť od získania externých finančných zdrojov z eurofondov.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu