KOŠICE: Poslanci schválili podanie žiadostí mesta o dotácie z eurofondov


Dátum: 28.02.2017

Obrázok k aktualite KOŠICE: Poslanci schválili podanie žiadostí mesta o dotácie z eurofondov
 Košickí mestskí poslanci na svojom dnešnom rokovaní schválili uznesenia, na základe ktorých sa mesto pokúsi získať nenávratné finančné príspevky z eurofondov.

Jedno zo schválených uznesení sa týka obnovy, respektíve zriadenia nových odborných učební a školských knižníc v základných školách. "Je to vnútorné vybavenie, technické pomôcky a všetko, čo s vyučovaním súvisí, pre niekoľko našich škôl," povedal primátor Košíc Richard Raši.

Mesto sa chce prostredníctvom Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) ďalej uchádzať o nenávratný finančný príspevok z eurofondov na projekt Modernizácia centrálneho dispečingu v DPMK. "Mal by byť adekvátny tomu, čo sa teraz v rekonštrukciách deje, lebo viete, že v rámci modernizácií tratí sa montujú kamery, máme nové signalizačné zariadenia a chýba nám k tomu dispečing, ktorý by vedel s týmito novými informáciami on-line pracovať,“ priblížil Raši. Projekt by si mal podľa schváleného materiálu vyžiadať maximálne 410.000 eur bez DPH.

Tretí zámer, ktorý dnes zastupiteľstvo schválilo, podal ako doplňujúci návrh poslanec Bernard Berberich. Týka sa autobusov mestskej hromadnej dopravy. "Ide o to, že keď bude môcť DPMK žiadať o príspevok, aby sme mohli zaobstarať z eurofondov nosiče na bicykle, ktoré by boli pripevnené na zadnej časti vozidla," dodal Raši.
 
Zdroj: TASR 2017

Skočiť na hlavné menu