Konferencia Digital Assembly 2016: Internet do miest a obcí po celom Slovensku


Dátum: 29.09.2016

Obrázok k aktualite Konferencia Digital Assembly 2016: Internet do miest a obcí po celom Slovensku

Bratislava sa stala v týchto dňoch hlavným mestom európskeho digitálneho sveta. Podpredseda vlády Peter Pellegrini dnes na najväčšej európskej konferencii k jednotnému digitálnemu trhu Digital Assembly predstavil víziu dostupného internetu pre všetkých.

„Budeme sa snažiť dostať pripojenie na internet do slovenských miest a obcí tak, aby sa mohli obyvatelia pripájať na wifi bez ohľadu na to, z akej sociálnej vrstvy pochádzajú alebo kde žijú. Preto vítam iniciatívu Wifi for Europe, ktorú predstavila Európska komisia a verím, že Slovensko by mohlo byť v tomto projekte líder,“ uviedol podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Podpredseda vlády ďalej zdôraznil, že digitálny európsky priestor musí byť pripravený na to, že sa v ňom bude prenášať obrovské množstvo dát. Ich voľný pohyb by mal byť 5. slobodou, popri súčasnom voľnom pohybe osôb, tovarov, služieb a kapitálu.

„V tejto súvislosti však musíme dohliadnuť na to, aby bol tento priestor bezpečný a musíme zaručiť, že nebudú zneužité osobné údaje občanov, že nedôjde k strate ich identity. Preto je kybernetická bezpečnosť top prioritou v oblasti ochrany každého jedného občana,“ dodal podpredseda vlády.

Fotografie zdroj: http://www.eu2016.sk


Skočiť na hlavné menu