Komisia zverejnila výzvy programu Kreatívna Európa na podporu kultúry


Dátum: 23.06.2021

Obrázok k aktualite Komisia zverejnila výzvy programu Kreatívna Európa na podporu kultúry
Európska komisia dnes uverejnila ďalšie výzvy pre kultúrne a kreatívne sektory v rámci programu Kreatívna Európa, pričom im sprístupnila celkovú sumu 88 miliónov eur.
Z tohto projektu sa pokryjú projekty európskej spolupráce v oblasti kultúry, obehu a zvýšenej rozmanitosti európskych literárnych diel a poskytnú sa príležitosti na odbornú prípravu a vystúpenia pre mladých hudobníkov.

Práve kultúra patrí medzi odvetvia najviac zasiahnuté pandémiou a po ukončení pandemických opatrení je potreba zamerať sa na udržateľné obnovenie kultúrnych aktivít a miest. Výzvy sa okrem iného zameriavajú na európsku umeleckú spoluprácu a inovácie na témy, ako je zapojenie publika, digitalizácia sociálnej súdržnosti a príspevok k európskej zelenej dohode. Výzva venovaná európskym platformám osobitne prispeje k zviditeľneniu, programovaniu a propagácii novovznikajúcich umeleckých projektov. Organizácie, ktoré majú záujem, môžu predkladať žiadosti do konca augusta a septembra (v závislosti od konkrétnej výzvy).

Podrobnosti:
Viac informácií

Skočiť na hlavné menu