Komisia vytyčuje cestu k tomu, aby bolo sociálne hospodárstvo EÚ a miestne podniky odolnejšie, ekologickejšie a digitálne


Dátum: 15.11.2022

Obrázok k aktualite Komisia vytyčuje cestu k tomu, aby bolo sociálne hospodárstvo EÚ a miestne podniky odolnejšie, ekologickejšie a digitálne
Európska komisia v utorok zverejnila vytýčenie cesty k tomu, aby bolo sociálne hospodárstvo EÚ a miestne podniky odolnejšie, ekologickejšie a digitálne. Ako referuje web výkonnej zložky únie, správa predkladá dovedna 30 opatrení v 14 rôznych oblastiach.
Uvedená cesta napríklad navrhuje opatrenia na pomoc subjektom sociálnej ekonomiky zlepšiť ich energetickú účinnosť s cieľom znížiť spotrebu elektrickej energie. Nabáda tiež verejné orgány, aby podporovali vytváranie miestnych zelených partnerstiev, napríklad s cieľom posilniť miestne hodnotové reťazce v nakladaní s obehovým odpadom, produkciu čistej energie alebo podporovať miestne udržateľné trhy s potravinami.
Na zlepšenie digitalizácie sa v správe uvádzajú akcie, ako je podpora rozvoja kódexu správania pre subjekty sociálnej ekonomiky a miestne podniky, aby mohli lepšie spravovať svoje údaje transparentným spôsobom.
Komisia zároveň spúšťa otvorenú výzvu, v rámci ktorej vyzýva všetky príslušné strany, aby predložili svoje konkrétne záväzky a vyjadrili záujem spolupracovať na implementácii prechodu sociálneho hospodárstva EÚ a miestnych podnikov.
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu