Komárno: Nemocnica začala prevádzkovať nový urgentný príjem


Dátum: 08.08.2022

Obrázok k aktualite Komárno: Nemocnica začala prevádzkovať nový urgentný príjem
Nemocnica Agel Komárno začala od soboty 6. augusta prevádzkovať nový urgentný príjem. V jeho budove začala ordinovať aj chirurgická a interná ambulancia urgentného príjmu. Do objektu sa presťahoval röntgen, CT, sonografia. Hlavnou výhodou nového urgentu je, že pacient má všetky potrebné vyšetrenia, ako aj následné zákroky či hospitalizáciu k dispozícii na jednom mieste, informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Pacienti a návštevníci plynulo prechádzajú z urgentu aj do pavilónu internistických disciplín, kde ordinuje ambulancia vnútorného lekárstva a geriatrie, ako aj neurologická ambulancia, neurologický stacionár, kardiologická ambulancia a reumatologická ambulancia. Na prvom poschodí tohto pavilónu sú umiestnené aj všetky lôžkové oddelenia internistických disciplín - oddelenie vnútorného lekárstva, oddelenie neurológie, oddelenie JIS vnútorného lekárstva a neurológie.

Nový urgentný príjem má 12 nových mobilných nemocničných lôžok, deväť vyšetrovacích lôžok, tri transportné lôžka, tri nové operačné sály vrátane osvetlenia, stropné RTG, mobilné RTG s ramenom, diagnostickú stanicu RTG, tri ultrasonografy, CT prístroj. Súčasťou vybavenia je centrálny monitoring vitálnych funkcií, štyri anestéziologické prístroje, päť defibrilátorov a dve operačné veže.

Nemocnica na tento projekt získala z eurofondov 9,2 miliónov €, z toho desiatimi percentami sa na spolufinancovaní projektu podieľa samotná nemocnica

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu