Kežmarok plánuje vybudovať cyklochodník okolo historického centra


Dátum: 20.12.2017

Obrázok k aktualite Kežmarok plánuje vybudovať cyklochodník okolo historického centra
V Kežmarku by mal v budúcom roku pribudnúť cyklochodník, ktorý povedie okolo historického centra mesta. Samospráva naň získala viac ako 530-tisíc eur cez Integrovaný regionálny operačný program (IROP) Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, spolufinancovať ho bude vo výške piatich percent. „Našou snahou je vytvorenie podmienok pre cyklodopravu aj v centre mesta, jej vtiahnutie bližšie k historickým pamiatkam. Ďalším dôvodom, prečo sme do projektu išli, bolo celkové vytvorenie podmienok pre postupné presadzovanie cyklodopravy ako prioritnej dopravy na území mesta. Je tu tiež ekologické hľadisko, cieľom je zníženie negatívnych dopadov automobilovej dopravy na centrum mesta,“ uviedla pre agentúru SITA komunikačná manažérka mesta Zuzana Šlosárová.

S realizáciou projektu cyklochodníka okolo historického centra plánuje mesto začať v roku 2018 po ukončení verejného obstarávania. „Cykloturistika sa stáva obľúbeným športom a formou trávenia voľného času turistov aj obyvateľov mesta. Výstavbou cyklotrás chceme posilniť turizmus aj zdravý štýl života,“ doplnila Šlosárová, podľa ktorej mesto v súčasnosti realizuje aj druhú etapu Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier za zhruba 643-tisíc eur.

Už teraz Kežmarok ponúka niekoľko možností na trávenie voľného času na bicykli. „Vybudovaný je cyklochodník Kežmarok - Zlatná v dĺžke asi tri kilometre, ku ktorému bola dobudovaná aj cyklistická infraštruktúra. Kežmarok ďalej ponúka úsek Kežmarok - Strážky v dĺžke 1,2 km, kilometrový úsek Kežmarok - Huncovce a cyklochodník medzi Kežmarkom a Vrbovom, ktorý je dlhý 4,6 km,“ vymenovala komunikačná manažérka. Cyklochodník cez mesto, ktorý začne samospráva budovať v budúcom roku, spojí podľa jej slov dva cyklochodníky, a to Kežmarok – Strážky a Vrbov.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu