KEŽMAROK: Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti už odovzdali do užívania


Dátum: 27.09.2022

Obrázok k aktualite KEŽMAROK: Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti už odovzdali do užívania

V novom Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) v Kežmarku, ktoré nechalo vybudovať mesto za 6,5 milióna eur, by prví lekári mali začať ordinovať už čoskoro. Kľúče od svojich ambulancií si prevzali v pondelok 27. septembra. V novopostavenej päťposchodovej budove sa nachádza dohromady 24 ambulancií, lekáreň, rehabilitačné centrum, dialýza a kongresové centrum s kapacitou do 300 osôb so záhradou s výhľadom na Vysoké Tatry. Zelená strecha je okrem estetického účelu prínosom aj z hľadiska energetických úspor a klimatickej pohody vo vnútri budovy. Informovala o tom dnes hovorkyňa mesta Barbora Sosková.

Vlastníkom budovy nového zdravotného strediska je mesto Kežmarok, ktoré výstavbu financovalo z eurofondov a vlastných zdrojov. Komplex prepojený s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra prinesie podľa primátora mesta Jána Ferenčáka významné rozšírenie a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov mesta aj širšieho okolia. „Okrem praktických lekárov bude centrum poskytovať aj špecializovanú zdravotnú starostlivosť. Objekty a zariadenia jednotlivých oddelení boli projektované na vysokej technickej úrovni, aby spolu s nemocnicou tvorili jeden nedeliteľný funkčný celok, ktorý poskytne vysoko kvalifikovanú a špecializovanú zdravotnícku starostlivosť,” dodal primátor.

Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti postavili za rok a pol, práce boli ukončené v decembri minulého roka. V rámci druhej etapy projektu nechala samospráva ešte na štvrtom poschodí vybudovať dialyzačné stredisko.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu