ILAVA: Mesto získalo viac ako 122-tisíc eur na opatrovateľskú službu


Dátum: 05.12.2021

Obrázok k aktualite ILAVA: Mesto získalo viac ako 122-tisíc eur na opatrovateľskú službu

Mesto Ilava získalo nenávratný finančný príspevok 122 400 eur na zabezpečenie kvalitnej a dostupnej opatrovateľskej služby. Ako informovala vedúca organizačno-správneho oddelenia Mestského úradu v Ilave Jana Pučeková, peniaze budú počas najbližších 24 mesiacov použité na mzdové výdavky ôsmich kvalifikovaných opatrovateliek, ktoré priamo v domácnostiach poskytujú sociálnu službu opatrovaným.

Ilavská radnica zareagovala na výzvu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR hneď v prvom kole. „Ministerstvo vypísalo výzvu s cieľom zabezpečiť dostupnosť domácej opatrovateľskej služby. Jej účelom je eliminovať umiestňovanie klientov do pobytových zariadení a, naopak, umožniť naším starkým čo najdlhšie zotrvať vo svojom domácom prostredí aj v prípade zhoršenia zdravotného stavu alebo potreby pomoci od druhej osoby,“ uviedla Pučeková.

Ako ďalej doplnila, približne 20 percent obyvateľov Ilavy je vo veku nad 65 rokov. „Získané finančné prostriedky sú určené na mzdové výdavky opatrovateliek, a teda najbližšie dva roky budú vďaka úspešnej žiadosti financované z externých zdrojov a odľahčia tým mestský rozpočet,“ dodala Pučeková.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu