HUMENNÉ: Zrevitalizujú vnútroblok na Partizánskej ulici za 600-tisíc eur


Dátum: 08.10.2020

Obrázok k aktualite HUMENNÉ: Zrevitalizujú vnútroblok na Partizánskej ulici za 600-tisíc eur
Sídlisko pod Sokolejom v Humennom čaká veľká revitalizácia vnútroblokových priestorov na Partizánskej ulici. Mesto na tento účel získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu, pričom jedným z cieľov projektu je budovanie prvkov zelenej infraštruktúry. Celková hodnota prvej etapy je takmer 600-tisíc eur s DPH, spoluúčasť mesta predstavuje päť percent. Zhotoviteľom je spoločnosť Eurovia SK, a.s. Lehota na dokončenie diela je stanovená na desať mesiacov.
Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, projekt počíta so športovými plochami, konkrétne s dvomi väčšími ihriskami a štyrmi detskými ihriskami. Súčasťou bude mestský mobiliár - lavičky, smetné koše, stojany na bicykle, verejné osvetlenie, ale aj pingpongový stôl a prírodné jazierko. Zrenovujú aj súčasné oplotené ihrisko.
V rámci projektu zrevitalizujú a rozšíria aj parkovacie plochy pre osobné vozidlá, kapacita bude pre 57 vozidiel a tiež osem samostatných miest pre imobilných. Plánuje sa aj vybudovanie dvoch nových prístreškov pre komunálny odpad. Staré verejné osvetlenie nahradia nové LED svietidlá. „Keďže sa na sídlisku dlhodobo nerealizovali žiadne investičné akcie, darí sa nám to meniť. Vo výstavbe je bytovka, rekonštruuje sa materská škola. Aktuálne ide o významnú revitalizáciu vnútroblokových priestorov. Bude to komplex rekreačno-oddychovej zóny, kde si na svoje prídu všetky vekové kategórie, rodičia s deťmi a mládež," podotkol primátor mesta Humenné Miloš Meričko.​
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu