Hovorme o Európe – čím žije Slovensko a celá Európa? – príďte do Košíc diskutovať s európskym komisárom


Dátum: 07.09.2016

Obrázok k aktualite Hovorme o Európe – čím žije Slovensko a celá Európa? – príďte do Košíc diskutovať s európskym komisárom

Počas druhého septembrového víkendu budú Košice žiť Európou. V sobotu 10. septembra sa uskutočnia dve významné podujatia.

Dopoludnia prebehne oficiálne otvorenie Európskeho týždňa športu 2016, ktorého sa zúčastní európsky komisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics. Košice sú tento rok nositeľmi titulu Európske hlavné mesto športu, preto zahajujeme túto celoeurópsku iniciatívu práve v Košiciach. Európsky týždeň športu organizujeme po druhý krát. Minulý rok zožal veľký úspech,  zapojilo sa doňho 31 krajín, uskutočnilo sa viac ako 7 tisíc podujatí a zúčastnilo viac ako 5 miliónov ľudí. Tento rok bude podujatí ešte viac. Už teraz je zaregistrovaných viac ako 14 tisíc podujatí v Európe a viac ako 180 po celom Slovensku.
 
V sobotu popoludní bude v Košiciach komisár Navracsics spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Petrom Plavčanom diskutovať s občanmi na témy, ktoré aktuálne hýbu Európou. O 15:00 sa v Historickej radnici na košickej Hlavnej ulici uskutoční diskusia „Dialóg s občanmi o Európe“, ktorá je súčasťou série občianskych dialógov vo všetkých členských krajinách Európskej únie. Ich cieľom je otvorený dialóg širokej verejnosti s najvyššími predstaviteľmi Európskej komisie a členských štátov o aktuálnych európskych otázkach.  
 
„Som veľmi rád, že komisár Navracsics prijal pozvanie na diskusiu a rád odpovie na otázky slovenských občanov. Veľmi si vážim aj účasť pána ministra Plavčana. Verím, že ich spoločná diskusia s občanmi bude obohacujúca ako pre prítomných tak pre samotných diskutujúcich. Podujatie Dialóg s občanmi Európe je naozaj jedinečný formát a dáva občanom príležitosť priblížiť sa pre nich vzdialenému Bruselu a presvedčiť sa, že je EÚ súčasťou ich každodenného života,“ uviedol v tejto súvislosti Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
 
Košický dialóg sa zameria na tri tematické okruhy:

  • Aký je Váš názor na Európsku úniu?

  • Ako riešiť kľúčové otázky (vzdelávanie, pracovné miesta, hospodársky rast, investície)?

  • Ako Slovensko prispieva do Európskej únie a čo z Únie dostáva?

Podstatou podujatia však je, aby jeho obsah do veľkej miery určovali občania.

Otázky budú môcť klásť prítomní hostia, ale aj ostatní, a to prostredníctvom aplikácie  Sli.do (#EUdialogues), ale aj Twitteru: #EUdialogues.

Diskusia Dialóg s občanmi o Európe sa bude prenášať naživo online. K osobnej účasti je možné sa zaregistrovať na mieste od 14.30 alebo vopred na: spoluoeurope@europa.sk.


Skočiť na hlavné menu