Holíč sa uchádza o NFP vo výške milión eur na infraštruktúru pre rómske komun


Dátum: 12.11.2019

Obrázok k aktualite Holíč sa uchádza o NFP vo výške milión eur na infraštruktúru pre rómske komun
Mesto Holíč chce dobudovať základnú technickú infraštruktúru pre marginalizované rómske komunity (MRK). S týmto cieľom sa samospráva bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok (NFP) z výzvy Ministerstva vnútra SR cez operačný program Ľudské zdroje. Zapojenie do výzvy schválili poslanci na poslednom zasadnutí bez pripomienok.

"Mesto sa zapojilo do druhého kola tejto výzvy s projektom Vybudovanie a rekonštrukcia miestnych pozemných komunikácií v meste Holíč za účelom zlepšenia dostupnosti služieb pre obyvateľov MRK," uviedol pre TASR primátor mesta Holíč Zdenko Čambal.

Aktivity projektu sú investičného charakteru a pozostávajú z rekonštrukcie a vybudovania ciest, chodníkov a priestranstiev na ulici Sv. Anny a ulici Hurbanova. "V týchto častiach je sústredená marginalizovaná rómska komunita. Komunikácie sa budú rekonštruovať a budovať s cieľom zlepšenia prístupu rómskych domácností k verejným budovám a inštitúciám ako sú zdravotné stredisko, pošta, autobusová zastávka, materské, základné a stredné školy v meste," uvádza sa v dôvodovej správe.

Poslanci schválili celkové oprávnené výdavky projektu vo výške 1.000.000 eur, z čoho by malo tvoriť spolufinancovanie päť percent v sume 50.000 eur.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu