HLOHOVEC: Ponad Váh postavia nový cyklomost, spojí Madunice s Koplotovcami


Dátum: 29.10.2021

Obrázok k aktualite HLOHOVEC: Ponad Váh postavia nový cyklomost, spojí Madunice s Koplotovcami
Obce Madunice a Koplotovce v okrese Hlohovec spojí oceľový cyklomost ponad rieku Váh. Bude to historicky prvé priame spojenie susediacich obcí, ktoré rozdeľuje práve rieka. Most s dĺžkou 305 metrov a šírkou tri metre bude súčasťou projektu cyklotrasy popri Váhu v katastri Maduníc. Zákazku vo verejnom obstarávaní získalo združenie troch stavebných firiem, ktoré ponúklo vo verejnom obstarávaní nielen najlepšiu cenu 3,1 milióna eur, ale aj najkratšiu dobu výstavby.

Starostka Maduníc Alena Jelušová potvrdila, že budovanie cyklistickej infraštruktúry je najväčšia investícia obce, na čele ktorej stojí už viac ako 30 rokov. Samospráva na ňu získala peniaze z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Ak nenastanú nečakané komplikácie, obyvatelia Maduníc a Koplotoviec prejdú po moste na druhú stranu rieky už v lete budúceho roku. Obec by stavenisko mala odovzdať do 30. novembra, začiatok prác však bude závislý aj od klimatických podmienok.

Združenie, ktoré uspelo vo verejnom obstarávaní, tvoria spoločnosti Cestné stavby Liptovský Mikuláš, Ingsteel a MBM-Group.

Madunice a Koplotovce neboli nikdy v minulosti spojené žiadnym mostom ani lávkou ponad Váh. Ľudia si v čase nízkej hladiny rieky pomáhali prechádzaním cez brod. Pokus o spojenie oboch brehov kompou nemal dlhé trvanie.

Mestá Hlohovec, Leopoldov a obce Madunice, Červeník a Koplotovce mali pôvodne spoločný plán na vybudovanie asi 18-kilometrovej cyklotrasy, v súčasnosti však postupuje každá samospráva pri budovaní cyklistickej infraštruktúry samostatne.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu