HLOHOVEC: Budovu pre mestské jasle chcú obnoviť na druhý pokus


Dátum: 29.01.2022

Obrázok k aktualite HLOHOVEC: Budovu pre mestské jasle chcú obnoviť na druhý pokus

Mesto Hlohovec začne s rekonštrukciou budovy, do ktorej chce po rokoch vrátiť mestské jasle. Zákazku v opakovanom verejnom obstarávaní získala stavebná firma z Bratislavy s cenou 506-tisíc eur. Na práce má päť mesiacov, jasle pre najmenších obyvateľov Hlohovca by mohli byť k dispozícii v septembri tohto roku.

Zámer kompletnej obnovy budovy pre mestské jasle sa výrazne skomplikoval po tom, ako pôvodne vysúťažená stavebná firma z Trnavy oznámila, že pre zvýšenie cien nie je schopná zabezpečiť stavebné práce za cenu, ktorá bola výsledkom verejného obstarávania. Vtedy zvíťazila v konkurencii 23 uchádzačov s cenou 465-tisíc eur.

Mesto Hlohovec získalo na zriadenie mestských jaslí nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Peniaze sú určené na rekonštrukciu a vybavenie objektu pôvodných detských jaslí. O získaní eurofondov informoval primátor Miroslav Kollár ešte koncom roku 2019. Vtedy tiež povedal, že v meste je tlak na otvorenie tohto zariadenia, rodičia majú podľa neho o túto službu pre deti do troch rokov veľký záujem.

Projekt kompletnej obnovy budovy pre mestské jasle ráta so zateplením, výmenou okien a dverí, ale aj s prestavbou interiérov. Každý z troch obnovených pavilónov má mať vlastný bezbariérový vstup, bezbariérovo bude riešený aj interiér. Budova pochádza z osemdesiatych rokov minulého storočia, v minulosti v nej boli jasle pre najmenších obyvateľov Hlohovca.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu