Fiľakovo:Projekty za vyše tri milióny eur na oživenie regiónu sa chýlia ku koncu


Dátum: 16.10.2023

Obrázok k aktualite Fiľakovo:Projekty za vyše tri milióny eur na oživenie regiónu sa chýlia ku koncu
Cezhraničný akčný plán zahŕňajúci päť projektov na oživenie hospodárskeho prostredia regiónu Novohrad sa pomaly chýli ku koncu. Prvým z končiacich projektov za viac ako 3,38 milióna eur je koordinačný a komunikačný projekt CCP, ktorý zastrešovalo mesto Fiľakovo.

ASR o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová. "Projekt CCP poskytol pre celý balík projektov služby podpory manažmentu, eliminácie rizík, finančného a právneho poradenstva či komunikácie. Partnerom poskytol odborný manažment a podal pomocnú ruku v záujme úspešnej realizácie ich aktivít," informovala projektová manažérka Tímea Kovács.

Ako dodala, hlavným cieľom CCP bolo zabezpečiť jednotnú komunikáciu všetkých projektov akčného plánu, jasne vysvetliť ciele, aktivity, výsledky a prínosy projektov pre región.

Cezhraničný akčný plán financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja na slovenskej strane zastrešovalo mesto Fiľakovo, na maďarskej strane Agentúra rozvoja Novohradu - Nógrádi Fejlesztési Ügynökség, Hlavnou myšlienkou cezhraničnej spolupráce bolo budovanie a rozvoj podnikateľského prostredia a infraštruktúry či kvality vzdelávania rôznych cieľových skupín ohrozených sociálnym vylúčením na trhu práce.

o projektov, ktoré boli koordinované projektom CCP, boli okrem dvoch samospráv zapojené aj podnikateľské subjekty, školy či tretí sektor. Celkovo išlo o päť zámerov za vyše 3,38 milióna eur. Fiľakovo vďaka dotácii zrevitalizovalo časť areálu bývalej smaltovne a vybudovalo novú výrobnú halu, stredná odborná škola vo Fiľakove zas získala moderné stroje do svojej stolárskej dielne. Súčasťou cezhraničného akčného plánu bola tiež práca s dlhodobo nezamestnanými ľuďmi, ktorých chceli partneri zo Slovenska i Maďarska dostať späť na trh práce. Projekt zahŕňal rôzne vzdelávacie aktivity a školenia, ktoré im pomohli pri posilnení komunikačných schopností, získaní sebadôvery či zvládaní stresu.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu