FIĽAKOVO: Vnútroblok v centre mesta obnovia vďaka viac ako polmiliónovej dotácii


Dátum: 25.10.2022

Obrázok k aktualite FIĽAKOVO: Vnútroblok v centre mesta obnovia vďaka viac ako polmiliónovej dotácii
Samospráva Fiľakova uspela so žiadosťou o dotáciu na revitalizáciu vnútrobloku v centre mesta. Ako informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sa mestu podarilo získať viac ako pol milióna eur. Práce by sa mohli začať na jar budúceho roka.

Vďaka dotácii vo výške takmer 530-tisíc eur prejde v najbližších mesiacoch komplexnou revitalizáciou vnútroblok medzi ulicami Sládkovičova, Železničná a Parková. Súčasťou projektu budú rekonštrukcie dnes už nefunkčného detského ihriska, spevnených plôch a parkoviska, chodníkov, verejného osvetlenia i revitalizácia verejnej zelene.

„Obnova verejných priestorov na mestských sídliskách, ktoré boli vybudované za bývalého režimu a už nespĺňajú požiadavky dnešného života, je aktuálnou témou v mnohých samosprávach. Nám sa v uplynulých rokoch podarilo zainvestovať do sídliska na Farskej lúke, kde sme vyasfaltovali cesty, postavili nové parkovisko i detské ihrisko. V týchto dňoch dokončujeme revitalizáciu spevnených plôch za „stobytovkou“ v centre mesta. Vďaka úspešnému projektu zrekonštruujeme na Farskej lúke v budúcom roku aj všetky chodníky pri bytovkách. Spolu s rekonštrukciou vnútrobloku Sládkovičova-Železničná-Parková tak na budúci rok zainvestujeme do sídlisk ďalší milión eur,“ doplnil primátor mesta Attila Agócs.
 
Zdroj: SITA
Skočiť na hlavné menu