EUROSTAT: Pomocou infografiky si môžu mladí porovnávať aspekty svojho života s inými Európanmi


Dátum: 17.08.2020

Obrázok k aktualite EUROSTAT: Pomocou infografiky si môžu mladí porovnávať aspekty svojho života s inými Európanmi
Eurostat spustil interaktívnu infografiku, v ktorej môžu mladí ľudia porovnávať aspekty svojho života s inými Európanmi. Výskumná agentúra o tom informuje na svojej webovej stránke.

Infografika je určená pre ľudí vo veku od 16 do 29 rokov. Môžu si vďaka nej zistiť, koľko detí priemerne majú ich rovesníci, či aký je priemer v Európskej únii (EÚ), prípadne, v akom členskom štáte je najvyšší alebo najnižší. Takéto porovnanie je možné vo viacerých kategóriách.

„Koľko mladých žien a mužov žije vo vašom veku so svojimi rodičmi? Koľko z nich je zamestnaných? Ako často boli v poslednej dobe v kine alebo na koncerte,“ uvádza eurostat svoj nový nástroj „Mladí Európania!“ a nabáda ľudí, aby to pomocou neho zistili. Pozostáva z otázok podobných kvízu, ktoré sa týkajú štyroch rôznych aspektov života: ja a moja rodina, ja a moja práca, ja a môj voľný čas a štúdium a ja a internet.

Mladí tak môžu zistiť, ako sú na tom v porovnaní so svojimi rovesníkmi na základe dát, ktoré výskumná agentúra EÚ dlhodobo zbiera a vyhodnocuje. Okrem zmieneného počtu detí ide napríklad aj o index telesnej hmotnosti, psychologické ťažkosti, zdravé vnímané samého seba, ohrozenie chudobou alebo sociálnym vylúčením, frekvenciu stretávania sa s rodinou a priateľmi či účasť na neformálnych dobrovoľníckych aktivitách a využívanie internetu.

Nástroj eurostatu „Mladí Európania!“ je dostupný na stránke https://ec.europa.eu/eurostat/cache/infographs/youth/index_en.html.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu