Európsky týždeň odborných zručností bude tento rok v online forme


Dátum: 09.10.2020

Obrázok k aktualite Európsky týždeň odborných zručností bude tento rok v online forme
Európsky týždeň odborných zručností, ktorý sa začína v piatok a potrvá do 13. októbra, bude tento rok len v online forme. Hlavnou témou je "Prechod na zelené a digitálne odborné vzdelávanie a prípravu." TASR o tom informovala Martina Jasaňová zo Štátneho inštitútu odborného vzdelávania.  

 Ambasádorkou Európskeho týždňa odborných zručností na Slovensku je Noemi Ráczová, pedagogička Strednej odbornej školy umeleckého priemyslu v Košiciach. "Odborné vzdelávanie a príprava sú celoživotným dobrodružstvom. Objavovanie a rozvíjanie vášho talentu a zlepšovanie zručností by malo byť prioritou v každom vzdelávaní. Je veľmi dôležité milovať svoju prácu, užívať si každú súčasť procesu učenia sa a práce. Týka sa to aj študentov, aj učiteľov," povedala Ráczová.

 Európska komisia a národné autority vybrali Ráczovú na túto úlohu vzhľadom k jej vynikajúcim výsledkom v oblasti odborného vzdelávania a prípravy. "Je úspešná pedagogička a ilustrátorka detských kníh, pôsobí na Škole umeleckého priemyslu v rodných Košiciach. V roku 2018 bola svojimi žiakmi nominovaná do národnej súťaže Učiteľ Slovenska, kde získala najviac hlasov a prevzala si Cenu verejnosti. V tom istom roku bola nominovaná na európsku cenu Výnimočný učiteľ EÚ, ktorá bola vyhlásená v rámci Európskeho týždňa odborných zručností 2018," uviedla Jasaňová.

Európsky týždeň odborných zručností je iniciatíva Európskej komisie, ktorá sa realizuje každoročne už piatykrát a jej hlavným cieľom je zvýšiť povedomie o význame a prínose odborného vzdelávania a prípravy.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu