Európska noc výskumníkov 2017


Dátum: 29.09.2017

Obrázok k aktualite Európska noc výskumníkov 2017

Pozývame vás na 11. ročník prestížneho festivalu vedy na Slovensku  – Európska noc výskumníkov 2017, ktorá sa uskutoční už tradične posledný septembrový piatok, 29. septembra 2017 v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Poprade a Tatranskej Lomnici.

Mottom festivalu je tento rok “Made by Science – Vytvorené vedou”. Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy, bez toho aby sme si to uvedomovali. Noc výskumníkov 2017 vám odhalí vedu vašej každodennej rutiny.

Organizátori podujatia pripravili zaujímavý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. V bratislavskej Starej tržnici budú môcť účastníci tohto podujatia navštíviť aj info stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Pre návštevníkov budú k dispozícii informačné materiály o vede a výskume v Európskej únii, ako aj zaujímavé súťaže a kvízy kde si odvážlivci otestujú svoje vedomosti a zároveň sa aj niečo nové dozvedia.

Viac informácií o Noci výskumníkov 2017 nájdete tu (link is external).

FESTIVAL VEDY Európska noc výskumníkov je projekt podporovaný programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií - Horizon 2020.  Noc výskumníkov je celoeurópska iniciatíva zameraná na populárno-vedeckú činnosť a učenie sa zábavnou formou. Uskutočňuje sa každý rok posledný piatok v septembri a je do nej zapojených viac ako 30 krajín a vyše 300 miest. Podujatia pod hlavičkou Noci výskumníkov interaktívnou formou s účasťou verejnosti predstavujú to, čo výskumníci robia pre spoločnosť, a propagujú kariéru výskumného pracovníka medzi mladými ľuďmi a ich rodičmi.


Skočiť na hlavné menu