Európska komisia bude udeľovať cenu za šírenie poznatkov o Európe


Dátum: 29.06.2017

Obrázok k aktualite Európska komisia bude udeľovať cenu za šírenie poznatkov o Európe
Európska komisia (EK) vyhlásila, že od roku 2018 začne udeľovať novú cenu - Cena Altiera Spinelliho za šírenie informácií: šírenie poznatkov o Európe. Záujemcovia môžu posielať prihlášky do 2. októbra tohto roku.
      Nová európska cena bude odmeňovať vynikajúce príspevky, ktoré šíria informácie o Európskej únii, o jej základných hodnotách, histórii, činnostiach a kľúčových výhodách pre širšiu verejnosť, ktoré zvyšujú pochopenie občanov o EÚ a budujú dôveru v Úniu.
      Komisia udelí šesť prvých cien v hodnote 50.000 eur, šesť druhých cien po 30.000 eur a desiati výhercovia tretej ceny získajú každý po 17.000 eur.
      Súťaž o získanie ceny pomenovanej po talianskom politikovi, jednom z "otcov zakladateľov" dnešnej Únie, je otvorená pre jednotlivcov alebo skupiny, pričom všetci žiadatelia musia mať aspoň magisterský titul a v čase podania prihlášky musia byť členmi alebo pridruženými osobami nejakej akademickej inštitúcie, organizácie občianskej spoločnosti alebo iného typu právneho subjektu so sídlom v členskom štáte EÚ.
      "Potrebujeme priniesť význam EÚ, jej prínosy a úspechy, bližšie k občanom. Zviditeľnenie a uznanie takýchto prác na celoeurópskej úrovni nám pomôže pri dosahovaní tohto cieľa," uviedol v tejto súvislosti eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics.
      Do súťaže sa môžu zapojiť vedeckí pracovníci, spisovatelia, novinári a umelci. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční začiatkom roka 2018
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu