Európska komisárka pre regionálnu politiku Corina Crețu na návšteve Slovenska


Dátum: 14.09.2016

Obrázok k aktualite Európska komisárka pre regionálnu politiku Corina Crețu na návšteve Slovenska
Európska komisárka Corina Crețu navštívi Slovensko 15. a 16. septembra 2016.

Vo štvrtok 15. septembra sa komisárka zúčastní na konferencie Politika súdržnosti: „Dôkazy z minulosti, súčasné skúsenosti a perspektíva budúcnosti“, kde prednesie hlavný prejav. Konferenciu organizuje Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho.

Vo štvrtok popoludní komisárka navštívi projekty zrealizované zo štrukturálnych fondov EÚ v Banskej Bystrici. Prvým z nich bude Detská fakultná nemocnica, ktorá bola z prostriedkov EÚ rozšírená a zrekonštruovaná, druhým bude projekt Digitálne múzeum, ktorý realizovalo múzeum Slovenského národného povstania.

Počas programu 15. septembra bude komisárku sprevádzať podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a stretne sa aj s primátorom mesta Banská Bystrica Jánom Noskom a prijímateľmi podpory zo štrukturálnych fondov EÚ.

V piatok 16.9.2016 absolvuje Corina Crețu spolu s primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom cestu električkou cez Starý most do Petržalky. Počas pracovného obeda sa stretne s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom.

Popoludní komisárka navštívi projekt protipovodňových zábran a cyklistický most Slobody v Devínskej Novej Vsi.

Skočiť na hlavné menu