Európska komisárka Cecilia Malmstrӧm na Slovensku


Dátum: 21.09.2016

Obrázok k aktualite Európska komisárka Cecilia Malmstrӧm na Slovensku
V dňoch 22. a 23. septembra 2016 navštívi Slovensko európska komisárka pre obchod Cecilia Malmstrӧm.  
Komisárka Malmstrӧm bude na Slovensku hostiť konferenciu na tému "Obchodné dohody EÚ v praxi – ako ich nastaviť tak, aby boli prínosom", ktorá sa bude konať vo štvrtok 22. septembra 2016 v hoteli Saffron v Bratislave.
Na konferencii okrem komisárky vystúpi aj viacero rečníkov z Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre obchod, poslancov Európskeho parlamentu, či zástupcov podnikateľov, odborov a občianskej spoločnosti. Pozvanie do poslednej panelovej diskusie prijala aj kanadská ministerka pre medzinárodný obchod Chrystia Freeland a debata sa isto dotkne aj Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody medzi EÚ a Kanadou (CETA).
Počas svojej návštevy sa komisárka stretne aj s ministrom hospodárstva SR Petrom Žigom a predsedom Výboru pre európske záležitosti NR SR Ľubošom Blahom, ako aj s viacerými poslancami. 
V piatok 23. septembra 2016 sa komisárka Malmstrӧm zúčastní neformálnych rokovaní Rady EÚ pre zahraničné záležitosti v oblasti obchodu. Príslušní ministri krajín EÚ a komisárka budú rokovať o obchodných dohodách s USA (TTIP) a Kanadou (CETA), ako aj o vypršaní platnosti niektorých ustanovení prístupového protokolu Číny do Svetovej obchodnej organizácie (WTO) súvisiacich s udelením štatútu trhovej ekonomiky pre Čínu.

Skočiť na hlavné menu