Eurofondovými prioritami budú pre liptovské samosprávy cestná infraštruktúra a odpadové hospodárstvo


Dátum: 17.08.2020

Obrázok k aktualite Eurofondovými prioritami budú pre liptovské samosprávy cestná infraštruktúra a odpadové hospodárstvo

Samosprávy na Liptove budú mať v novom programovom období na roky 2021 - 2027 záujem získavať financie z eurofondov predovšetkým na cestnú infraštruktúru. Po zasadnutí Regionálnej rady partnerstva Liptova o tom informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Regionálna rada je zapojená do prípravy nového programového obdobia prostredníctvom spolupráce pri príprave územnej stratégie Žilinského kraja. "Záujem je aj o komplexnú podporu cestovného ruchu i stredných a malých firiem, ktoré sú zamerané na vlastnú produkciu. Pozornosť chceme venovať aj sociálnej oblasti, predovšetkým projektom na podporu terénnej, odľahčovacej a opatrovateľskej služby i komunitným centrám,“ poznamenal Tréger.

Podľa liptovskohrádockého primátora bude ostro sledovanou aj oblasť životného prostredia a predovšetkým odpadového hospodárstva. "Ide najmä o implementáciu nových zákonov, ako je likvidácia kuchynského a jedálenského odpadu, dotrieďovanie netriedeného komunálneho odpadu a hlavne koncové spracovanie," vysvetlil Tréger.

Na stretnutí sa hovorilo aj o problematike rozvodov vody a kanalizácie. Regionálna rada partnerstva Liptova bude mať záujem najmä o rekonštrukciu vodovodného ťahu medzi Liptovským Mikulášom a Liptovským Hrádkom a o dobudovanie kanalizačnej siete v obciach stredného Liptova.

Regionálna rada partnerstva Liptova je dobrovoľným zoskupením partnerov v regióne Liptov a popri predstaviteľoch Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Liptovského Hrádku sú v nej zastúpení aj poslanci krajského parlamentu za oba liptovské okresy, starostovia regiónu a predstavitelia miestnej akčnej skupiny a oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu