Eurobarometer: Dôvera v Európsku úniu sa od minulého leta zvýšila


Dátum: 23.04.2021

Obrázok k aktualite Eurobarometer: Dôvera v Európsku úniu sa od minulého leta zvýšila
Európska komisia dnes zverejnila výsledky najnovšieho štandardného prieskumu Eurobarometra, ktorý ukázal, že hoci pandémia koronavírusu ovplyvňuje každodenný život Európanov už viac ako rok, postoje voči EÚ sú naďalej pozitívne.

Obraz EÚ a dôvera v ňu sa zvýšili a v súčasnosti sú na najvyššej úrovni za posledných viac ako desať rokov. Takmer každý druhý občan dôveruje Európskej únii (49 %), čo predstavuje nárast o 6 bodov od štandardného Eurobarometra z leta 2020. Za súčasných okolností sa Európania najviac obávajú o zdravie a hospodársku situáciu. Takmer štyria Európania z desiatich (38 %) považujú zdravie za najvážnejší problém, ktorému v súčasnosti Únia čelí, a až 69 % sa domnieva, že súčasný stav hospodárstva ich krajiny je „zlý“. V tomto zmysle sa 55 % domnieva, že iniciatíva NextGenerationEU Komisie bude účinným nástrojom reakcie na hospodárske dôsledky pandémie koronavírusu.

Podrobné výsledky za Slovensko zverejníme v piatok 30. apríla 2021 na tlačovej konferencii, čísla sú zaujímavé a budú ich komentovať zaujímaví hostia. Pozvánku ašleme v priebehu budúceho týždňa.  

Podrobnosti:
Tlačová správa
 

Skočiť na hlavné menu