EÚ: Novým riaditeľom Kancelárie EP na Slovensku je Robert Sermek


Dátum: 01.07.2020

Obrázok k aktualite EÚ: Novým riaditeľom Kancelárie EP na Slovensku je Robert Sermek
Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu (EP) na Slovensku sa stal Robert Sermek. Agentúru SITA o tom informovala tlačová atašé Kancelárie EP na Slovensku Soňa Mellak. Nový šéf kancelárie je dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár. Pôsobil aj ako spravodajca v Bruseli. Sermek chce vo svojej novej pozícií verejnosti jednoduchšie komunikovať európske témy.

Od 1.júla má Kancelária EP na Slovensku nového vedúceho. Ten svoju doterajšiu profesionálnu kariéru venoval európskym záležitostiam. V rokoch 1999 až 2005 pôsobil ako spravodajca TASR v Bruseli, kde pokrýval obdobie prístupových rokovaní a vstupu Slovenska do Európskej únie a NATO. V rokoch 2005 a 2006 bol spravodajcom Slovenského rozhlasu v Bruseli. Pred návratom do Bratislavy pôsobil 13 rokov v centrále EP v Bruseli na Generálnom riaditeľstve pre komunikáciu. Na starosti mal koordináciu audiovizuálnej produkcie a vzťahy s televíznymi a rozhlasovými stanicami.

Podľa nového riaditeľa vstupuje Európska únia (EÚ) do kľúčového obdobia rokovaní o dlhodobom rozpočte a pláne ekonomickej obnovy po kríze koronavírusu. „Chceli by sme tieto témy v spolupráci so slovenskými europoslancami komunikovať čo najzrozumiteľnejšie, aby Slováci získali všetky informácie o tom, akú pomoc môže krajina očakávať a čo najlepšie sa pripravili aj na jej zmysluplné využitie,“ povedal. Podľa neho si tak zároveň vytvoria lepší a pravdivejší obraz o členstve v EÚ. „Tieto údaje sú ešte potrebnejšie v súčasnom období, kedy sa nekontrolovateľne šíria rôzne druhy dezinformácií,“ uzavrel.

Zdroj :SITA

Skočiť na hlavné menu