Električková trať do Petržalky bude vybudovaná v termíne, tvrdí magistrát


Dátum: 25.09.2020

Obrázok k aktualite Električková trať do Petržalky bude vybudovaná v termíne, tvrdí magistrát
Druhá etapa električkovej trate do Petržalky bude vybudovaná v plánovanom termíne, tvrdí magistrát Bratislavy. "Termín dokončenia výstavby stále platí do roku 2023," potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Mesto plánovalo vyhlásiť verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby v auguste tohto roka, to sa však zatiaľ nestalo. "V súčasnosti prebieha výkon 1. ex-ante kontroly na Ministerstve dopravy a výstavby SR – kontrola verejného obstarávania pred vyhlásením verejného obstarávania. Hneď po jej ukončení vyhlásime samotné verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby," dodala Rajčanová. Stavbu musí mesto ukončiť do konca roka 2023, v opačnom prípade príde o nenávratný príspevok z európskych fondov.

Predĺženie električkovej trate až po Janíkov dvor v Petržalke vo veľkej miere odbremení súčasnú dopravnú situáciu v najväčšej bratislavskej mestskej časti. Nová električková trať bude mať dĺžku 3,8 kilometra a sedem zastávok v úseku od Rusovskej cesty, po Janíkov dvor, cez centrálnu petržalskú os. Súbežne s radiálou chce mesto vybudovať cyklotrasy, cesty aj chodníky k zastávkam. Projekt druhej etapy električkovej trate do Petržalky musí byť dokončený do roku 2023, kým trvá oprávnené obdobie pre financovanie projektov z európskeho Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu