Dvojica prievidzských základných škôl dostane nové odborné učebne


Dátum: 01.10.2020

Obrázok k aktualite Dvojica prievidzských základných škôl dostane nové odborné učebne
Dvojica základných škôl (ZŠ) v Prievidzi bude mať nové odborné učebne. Na ZŠ Rastislavova pribudnú priestory pre informačno-komunikačné technológie, vzdelávanie na ZŠ Sama Chalupku doplnia polytechnické učebne. S prácami na vybudovaní nových priestorov začali v týchto dňoch, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

V priestoroch ZŠ Sama Chalupku pribudne dielňa na spracovanie dreva, dielňa na spracovanie kovu a náraďovňa. "Práce budú zahŕňať výmenu okien, dverí, výmenu vykurovacích telies, doplnenie hygienického kútika," spresnil Ďureje. Učebne budú podľa neho situované v komplexe hlavnej budovy a vstup do nich bude možný samostatne zo školského dvora.

Na zriadenie polytechnických učební dostala samospráva nenávratný finančný príspevok (NFP) tvorený prostriedkami Európskej únie a štátneho rozpočtu vo výške 23.099,62 eura. Mesto investovalo zo svojich zdrojov 18.960,50 eura.

ZŠ na Rastislavovej ulici vybavia učebňami informačno-komunikačných technológií samostatne pre prvý a druhý stupeň. "Predmetom dohodnutých prác sú stavebné úpravy pre priestory učební. Investícia predstavuje sumu 15.131,20 eura," doplnil Ďureje.

Súčasťou projektov je i vybavenie nových učební na oboch školách. Na realizáciu učební v ZŠ Sama Chalupku získala samospráva NFP v celkovej výške 116.092,22 eura a na tie v ZŠ Rastislavova 57.545,05 eura.Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu