Dve firmy z Fiľakova získali vďaka cezhraničnému projektu vyše 245.000 eur


Dátum: 09.08.2021

Obrázok k aktualite Dve firmy z Fiľakova získali vďaka cezhraničnému projektu vyše 245.000 eur
Viac ako 245.000 eur získali spoločnosti Tooth Tools a Filleck z Fiľakova vďaka cezhraničnému projektu zameranému na digitalizáciu v rámci akčného plánu zamestnanosti programu Interreg SKHU. TASR o tom informovala Klaudia Mikuš Kovácsová, hovorkyňa mesta Fiľakovo, ktoré zastrešuje koordináciu plánu na slovenskej strane.

Fiľakovská spoločnosť Tooth Tools, ktorá sa zameriava hlavne na výrobu súčiastok a nástrojov, zakúpi vďaka finančnej podpore obrábacie centrum na výrobu komponentov pre spoločnosti vyrábajúce zariadenia pre automobilový priemysel. „Nákupom obrábacieho centra CNC bude spoločnosť schopná navrhnúť a vyrobiť presné výrobné nástroje na mieru v extrémne krátkom čase, čo umožní eliminovať nedostatky výrobného procesu a dosiahnuť rast a kvalitu výroby,“ dodala Kovácsová.

Druhý slovenský partner projektu, spoločnosť Filleck, poskytuje v okrese Lučenec už takmer dve desaťročia telekomunikačné služby. V rámci cezhraničného projektu plánuje rozšíriť svoje optické pokrytie v siedmich samosprávach lučeneckého okresu, a to v obciach Trebeľovce, Muľka, Rapovce, Kalonda, Mučín, Lipovany a Pleš. Tie zatiaľ nepokrývajú veľkí operátori, v lokalitách je preto náročné dostať sa k mobilnej sieti.

Cieľom akčného plánu zamestnanosti s názvom 'Po osi R2 and M3' je zosúladenie realizácie hospodárskych programov a opatrení podporujúcich zamestnanosť po osi Hatvan – Lučenec. V rámci spolupráce sa na vzájomnej koordinácii s dvoma slovenskými partnermi dohodol vedúci partner spoločnosť Fort-Bau Zrt z maďarského Salgótarjánu. Fort-Bau Zrt vďaka projektu zakúpi automatizovanú linku na výrobu dverí a okien, pričom vytvorí šesť nových pracovných miest.

„Realizáciou projektu podniky získajú technológie potrebné na udržanie svojho rastu a konkurencieschopnosti, čím skvalitnia nielen svoje výrobky a služby na trhu, ale vytvoria a udržia aj pracovné miesta v prihraničnom regióne Novohrad/Nógrád,“ poznamenala Kovácsová s tým, že projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu