Dva úseky ciest v okresoch Humenné a Svidník opravia cestári za necelé dva milióny eur


Dátum: 08.03.2021

Obrázok k aktualite Dva úseky ciest v okresoch Humenné a Svidník opravia cestári za necelé dva milióny eur

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) opraví viac než kilometrový úsek cesty II/558 Hudcovce – Topoľovka (okres Humenné) a takmer 1,65 kilometra dlhý úsek cesty II/556 okresná hranica Svidník – Mičakovce (okres Svidník). Prostredníctvom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR získali cestári na opravu týchto úsekov nenávratnú finančnú podporu z eurofondov vo výške približne tri milióny eur. Odhadované hodnoty zákazky však znížil proces verejného obstarávania na zhruba 1,97 milióna eur s DPH.

Pôvodne odhadovaná hodnota zákazky na úseku cesty Hudcovce – Topoľovka v sume 1,41 milióna eur bez DPH (takmer 1,7 milióna eur s DPH) v rámci verejného obstarávania klesla na výslednú cenu necelých 826-tisíc eur bez DPH (vyše 991-tisíc eur s DPH). V súťaži uspela spomedzi šiestich predložených ponúk spoločnosť Colas Slovakia, a.s. Košice. Celková plocha rekonštruovanej vozovky predstavuje 7 280 metrov štvorcových.

Riešená cesta zabezpečuje prepojenie okresov Prešov, Vranov nad Topľou a Humenné v území rekreačnej oblasti Domaša. Zároveň poskytuje dostupnosť k súvisiacim sociálnym, turistickým a rekreačným službám a slúži k napojeniu priľahlých obcí v juhovýchodnej časti Prešovského kraja na tri cesty smerujúce na súhrnnú sieť TEN-T.

Aj takmer 1,65 kilometrový úsek cesty v okrese Svidník, vrátane troch mostných objektov a klenbového priepustu, zrekonštruuje košická spoločnosť Colas Slovakia, a.s., ktorá pri tejto zákazke uspela spomedzi siedmich uchádzačov. Pôvodná hodnota prác vo výške viac ako 1,1 milióna eur bez DPH (1,32 milióna eur s DPH) klesla po verejnom obstarávaní na sumu viac ako 814-tisíc eur bez DPH (976 800 eur s DPH). V rámci prác nechajú cestári vymeniť kryt vozovky, zrekonštruovať spomínané mosty, upraviť priepusty a odvodňovacie zariadenia, ako aj vymeniť a namontovať zvodidlá a smerové stĺpiky.​

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu