Dubnická samospráva začala s rekonštrukciou polikliniky za viac ako 1,2 milióna eur


Dátum: 26.05.2020

Obrázok k aktualite Dubnická samospráva začala s rekonštrukciou polikliniky za viac ako 1,2 milióna eur

Zníženie energetickej náročnosti budovy, ale aj rozšírenie zdravotníckej techniky si v Dubnici nad Váhom sľubujú od modernizácie objektu mestskej polikliniky za viac ako 1,2 milióna eur. Podľa hovorkyne mesta Veroniky Rezákovej by mala byť rekonštrukcia ukončená v máji budúceho roka. Vďaka financiám z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) vznikne Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Samospráva do projektu investuje takmer 500-tisíc eur.

Podstatou rekonštrukcie, ktorá sa v týchto dňoch začína, je výmena okien a dverí, výťahu, ale aj celková modernizácia vnútorných priestorov budovy. "Okrem demontáže a búracích prác hliníkových rámov okien a dverí vysúťažená firma v najbližších týždňoch demontuje aj mreže na oknách. Výmena sa dotkne tiež výťahu. Súčasný výťah s nosnosťou 500 kg nahradí výťah s nosnosťou 1 100 kg, ktorý bude mať automatické dvere," uviedla Eva Granátová z oddelenia strategického rozvoja a projektového manažérstva Mestského úradu v Dubnici nad Váhom.

Mesto v rámci rekonštrukcie budovy mestskej polikliniky zmodernizuje vybavenie zariadenia novou zdravotníckou technikou. "Pribudnú nové moderné prístroje, ako napríklad digitálny röntgenový prístroj, ultrasonografický prístroj najvyššej kvality, digitálny 3D stomatologický röntgenový prístroj, prístroj na ambulantnú rehabilitačnú elektroliečbu a ďalšie prístroje," priblížila plánovaný nákup zdravotníckej techniky hovorkyňa mesta.

Podľa Rezákovej sú obe tieto časti projektu hradené z EFRR sumou viac ako 770-tisíc eur, pričom výška spolufinancovania z vlastných zdrojov mesta predstavuje viac ako 40-tisíc eur. Samospráva však na rekonštrukciu mestskej polikliniky vyčlenila aj ďalšie financie, vďaka ktorým zrenovuje hygienické zariadenia a zabezpečí zvýšenie energetickej hospodárnosti budovy. "Za týmto účelom zaistíme zateplenie obvodového plášťa a strechy. Táto časť rekonštrukcie bude hradená z vlastných zdrojov mesta vo výške približne 415-tisíc eur," vysvetlila Granátová s tým, že budovu budú zatepľovať súbežne s výmenou okien a dverí.

Zdroj : SITA


Skočiť na hlavné menu