DUBNICA NAD VÁHOM: Radnica chystá revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Pod hájom za 640-tisíc eur


Dátum: 24.02.2022

Obrázok k aktualite DUBNICA NAD VÁHOM: Radnica chystá revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Pod hájom za 640-tisíc eur

Dubnická radnica v tomto roku zrevitalizuje jeden z vnútroblokov na sídlisku Pod hájom. Ako informovala hovorkyňa mesta Veronika Valuchová, na investičnú akciu v hodnote viac ako 640-tisíc eur sa samospráve podarilo získať nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Sídlisko Pod hájom a jeho časť nazývaná Účko patrí k najväčším sídliskám v Dubnici nad Váhom. „Vzhľadom na súčasný stav tohto vnútrobloku a hustotu obyvateľstva si obnovu zaslúži. Všetky vekové skupiny budú môcť využívať verejné priestranstvo na aktívne a príjemné trávenie voľného času," poznamenal primátor Peter Wolf.

Pre dubnickú samosprávu je to prvá revitalizácia vnútrobloku financovaná z európskych fondov. „Zabezpečíme tu popri detskom ihrisku aj workoutové ihrisko, prvky pre seniorov či multifunkčné ihrisko pre loptové športy. Ďalej kompletne zrevitalizujeme zelené plochy a vysadíme takmer 3 600 krov a ďalšie stromy. Novinkou nielen na sídlisku, ale aj v meste bude malý amfiteáter a trampolíny," doplnil Wolf.

Radnicu teraz čaká podpis zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku a vyhlásenie verejného obstarávania na zhotoviteľa.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu