Dopravný podnik mesta Prešov plánuje zakúpiť jedenásť nových vozidiel


Dátum: 23.05.2019

Obrázok k aktualite Dopravný podnik mesta Prešov plánuje zakúpiť jedenásť nových vozidiel
Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) pracuje na obnove vozového parku. Pribudnúť má jedenásť nových vozidiel. Spoločnosti na to schválili nenávratný príspevok z európskych fondov. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ DPMP Peter Janus, do dopravného podniku má postupne pribudnúť šesť dieselových autobusov a päť elektrobusov. Dopravca totiž uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 4,37 milióna eur na ich nákup.

"Zatiaľ ale ešte zmluva s ministerstvom o poskytnutí príspevku nie je podpísaná. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie, ktorého časť už posielame na kontrolu. Predpokladáme, že pri nej môže aj na riadiacom orgáne a aj na Úrade pre verejné obstarávanie dôjsť k nejakému zdržaniu,“ uviedol Janus. Netrúfa si preto povedať, kedy budú nové vozidlá dopravnému podniku k dispozícii. „Keďže ich je potrebné vyrobiť, neviem či stihneme tento rok. Možno sa tak stane až v budúcom roku,“ doplnil riaditeľ DPMP.

Dopravca už ukončil elektronickú aukciu na nákup dieselových autobusov, kde je stanovené poradie uchádzačov. Verejná súťaž bola vyhlásená ako rámcová dohoda na nákup 15 dieselových autobusov s predpokladanou cenou zákazky 4,77 milióna eur. Vo februári vyhlásil dopravca verejnú súťaž aj na päť elektrobusov a príslušenstvo. Predpokladaná hodnota tejto zákazky presiahla 2,44 milióna eur.

Jediným akcionárom DPMP, a.s., je mesto Prešov. Dopravný podnik v dvoch trakciách, autobusovej a trolejbusovej, ročne najazdí takmer päť miliónov kilometrov. Každoročne prepraví viac ako 30 miliónov cestujúcich. Tržby z MHD za rok 2018 dosiahli 4,1 mil. eur. Spoločnosť zamestnáva 322 zamestnancov, z toho 187 vodičov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu